Advokátní úschovy Jistota při obchodu

Jistota při obchodu je velmi ceněnou hodnotou. Obchodujte tedy s klidem a využijte pro převod financí advokátní úschovu. Jen tak získáte jistotu, že jedna strana obchodu disponuje potřebnými finančními prostředky a druhá, že prostředky obdrží až po splnění smluvních povinností.

JUDr. PAvlík
 

Formy advokátní úschovy

Advokátní úschova má dvě formy. Buď se jedná o vztah mezi advokátem a klientem, kdy dává klient finance k úschově například z důvodu jednání s věřiteli a jejich vyplacení či ochrany finančních prostředků. V tomto případě advokát vydává peníze z úschovy pouze klientovi.

Další možností advokátní úschovy je vztah mezi advokátem, klientem a třetí osobou. Nejběžnějším příkladem je prodej/koupě nemovitosti. V těchto případech vydává advokát obsah úschovy podle podmínek sjednaných ve smlouvě.

Proč využít úschovu u nás?

  • Veškerá činnost probíhá dle požadavků České advokátní komory
  • Advokátní úschova je v souladu s právními předpisy a je zadávána do elektronické knihy úschov u České advokátní komory
  • Každá úschova je uložena na jedinečném a označeném účtu sloužícímu pouze pro konkrétní případ
  • K účtu úschovy přidělujeme emailovou adresu klienta pro okamžitou kontrolu pohybu na účtu
  • S peněžními prostředky nakládáme dle ustanovení ve smlouvě
  • Kdykoliv na vyžádání předložíme elektronický výpis vaší úschovy

Víte, kde máte peníze

Často nabízenou službou realitních kanceláří je i úschova peněžních prostředků při nákupu nemovitosti. Než realitní kanceláři své peníze svěříte, doporučujeme zjistit si o této službě více informací. Některé spolupracují s notáři či advokátními kancelářemi, proto se na jejich úschovu můžete spolehnout. Bohužel existuje spousta realitních kanceláří, které nemají depozitní účet, nejsou pojištěné a za svěřené finanční prostředky ručí pouze do výše majetku svého kapitálu.

Další již zmíněnou možností je notářská úschova, která patří mezi spolehlivé, ale s vyššími finančními náklady. Za podobně vysoké poplatky můžete využít i bankovní úschovu.

Zlatou střední cestou, ve které máte jistotu a zaplatíte přiměřenou smluvní cenu, je advokátní úschova, kterou pro vás rádi zajistíme. Cena je až poloviční oproti notářské úschově a na fungování dohlíží Česká advokátní komora.

Máte otázky? Hledáte právní pomoc?
Napište nám, nebo zavolejte... Rádi Vám poradíme.
1