Články

Advokátní kancelář Králík & Pavlík vám přináší vzory smluv a rady ze světa práva. Zajímá vás, jak sepsat nájemní smlouvu? Jak postupovat při rozvodu? Co je to rozhodčí doložka? To a ještě více se dozvíte v blogu, který přináší pravidelné články s právní tématikou. 

Dohoda o narovnání aneb co je dobré vědět

21.2.2018

Půjčili jste někomu peníze, ale po podpisu smlouvy vyplynula skutečnost, že není jasné, z čeho se bude počítat úrok? Dluží vám někdo peníze, ale domluvili jste se na tom, že vám splatí alespoň část a další závazky po něm již nebudete vymáhat? Zaplatil vám zákazník pouze část nákladů za provedenou práci či služby a domluvili jste se na rozložení plateb do splátek? Ve všech těchto a mnoha dalších případech budete potřebovat dohodu o narovnání.

detail článku

Odchod do důchodu a nevyplacení mzdy jako důvody k výpovědi

10.2.2018

Oblast ukončení pracovního poměru je v zákoně velmi rozsáhlá a v praxi se díky malým nuancím musí řešit každý případ individuálně. Skrze stránky naší advokátní kanceláře jsme již informovali o celé řadě způsobů, postupů a doporučení. Dnes se zaměříme na výpověď z důvodu odchodu do důchodu a z důvodu nevyplacení mzdy.

detail článku

Výpověď z organizačních důvodů - nadbytečnost

25.1.2018

Dobrý den,
posledním lednem mi končí rodičovská dovolená a od února bych se měla vrátit do práce. Majitel firmy mi už volal, že pro mě práci nemá a že za mě zapracovali někoho jiného – řekl, že mi buď teď nabídne dohodu o ukončení pracovního poměru a tři platy odstupného, a pokud ji nepřijmu, dá mi první den nástupu do zaměstnání výpověď z důvodu nadbytečnosti, protože pro mě už zkrátka práci nemá a dopadnu stejně.

detail článku

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

11.1.2018

Zkušební doba dává zaměstnanci i zaměstnavateli čas na zvážení, zda bude jejich následná spolupráce přínosem pro obě strany. V případě, že chce jedna ze stran pracovní poměr v této lhůtě ukončit, může tak učinit bez udání důvodu. Přesto má  zrušení pracovního poměru ve zkušební době celou řadu náležitostí, na které byste neměli zapomenout.

detail článku

Výpověď z pracovního poměru pro nadbytečnost – otázky a odpovědi

22.12.2017

V posledních několika měsících je pracovní trh velmi aktivní – ekonomika stoupá a s ní roste i poptávka po nových zaměstnancích. To ale neznamená, že by se neřešila potřeba zaměstnavatelů propustit zaměstnance na základě výpovědi pro nadbytečnost. Kdy na to má zaměstnavatel právo? Máte nárok na odstupné? Pojďte se podívat na častější otázky, které vás zajímají.

detail článku