Články

Advokátní kancelář Králík & Pavlík vám přináší vzory smluv a rady ze světa práva. Zajímá vás, jak sepsat nájemní smlouvu? Jak postupovat při rozvodu? Co je to rozhodčí doložka? To a ještě více se dozvíte v blogu, který přináší pravidelné články s právní tématikou. 

Ublížení na zdraví při dopravní nehodě a odškodnění

26.3.2018

Dobrý den,
sice jsem měl na přechodu pro chodce zelenou, ale řidič nezastavil a porazil mě. Odnesl jsem to několika škrábanci a hlavně zlomeným zápěstím, které se bude léčit několik měsíců. Řidič se mi hrozně omlouval a na místě se o mě postaral. Nicméně pracuji jako řidič, potřebuji zabezpečit rodinu a navíc mám doma hospodářství, na které je teď manželka sama.

detail článku

Smluvní zastoupení a plná moc

12.3.2018

Potřebujete obstarat důležitou právní záležitost a nemůžete se jednání zúčastnit osobně? Váš problém pomůže vyřešit plná moc. O co jde, kdy využít smluvní zastoupení i vzor plné moci ke stažení – to vše jsme pro vás připravili jednoduše, přehledně a na jednom místě.

detail článku

Dohoda o narovnání aneb co je dobré vědět

21.2.2018

Půjčili jste někomu peníze, ale po podpisu smlouvy vyplynula skutečnost, že není jasné, z čeho se bude počítat úrok? Dluží vám někdo peníze, ale domluvili jste se na tom, že vám splatí alespoň část a další závazky po něm již nebudete vymáhat? Zaplatil vám zákazník pouze část nákladů za provedenou práci či služby a domluvili jste se na rozložení plateb do splátek? Ve všech těchto a mnoha dalších případech budete potřebovat dohodu o narovnání.

detail článku

Odchod do důchodu a nevyplacení mzdy jako důvody k výpovědi

10.2.2018

Oblast ukončení pracovního poměru je v zákoně velmi rozsáhlá a v praxi se díky malým nuancím musí řešit každý případ individuálně. Skrze stránky naší advokátní kanceláře jsme již informovali o celé řadě způsobů, postupů a doporučení. Dnes se zaměříme na výpověď z důvodu odchodu do důchodu a z důvodu nevyplacení mzdy.

detail článku

Výpověď z organizačních důvodů - nadbytečnost

25.1.2018

Dobrý den,
posledním lednem mi končí rodičovská dovolená a od února bych se měla vrátit do práce. Majitel firmy mi už volal, že pro mě práci nemá a že za mě zapracovali někoho jiného – řekl, že mi buď teď nabídne dohodu o ukončení pracovního poměru a tři platy odstupného, a pokud ji nepřijmu, dá mi první den nástupu do zaměstnání výpověď z důvodu nadbytečnosti, protože pro mě už zkrátka práci nemá a dopadnu stejně.

detail článku