Články

Advokátní kancelář Králík & Pavlík vám přináší vzory smluv a rady ze světa práva. Zajímá vás, jak sepsat nájemní smlouvu? Jak postupovat při rozvodu? Co je to rozhodčí doložka? To a ještě více se dozvíte v blogu, který přináší pravidelné články s právní tématikou. 

Zanedbání lékařské péče i pomoc lékařům

27.8.2021

Oblast lékařské péče je v souvislosti s vymáháním škody značně rozsáhlá a zasahuje do mnoha oblastí, jako je třeba dopravní nehoda, nemajetková újma či pracovní úraz. Jedná se o velmi citlivé téma, které se často rozroste do obrovských sporů. Než se do vymáhaní odškodného pustíte, zkonzultujte s námi zdarma vaši újmu.

detail článku

Majetková újma

14.8.2021

Kromě nemajetkové újmy na osobě či právech vám pomůžeme také s majetkovou újmou. Majetková újma je jakákoliv ztráta na majetku. Často přicházejí ztráty majetkové i nemajetkové ruku v ruce. Nový občanský zákoník má odlišné podmínky v případech porušení povinností vyplývající ze zákona, ze smlouvy, či z dobrých mravů.

detail článku

Převod družstevního podílu (bytu)

21.5.2021

Převod družstevního bytu je z právního pohledu označován jako převod družstevního podílu z prodávajícího na kupujícího. Právně však prodávající není vlastníkem bytu, tedy není zapsán jako vlastník v katastru nemovitostí, ale prodává družstevní podíl se kterým je spojeno právo nájmu konkrétního bytu. Vlastníkem bytu pak zůstává bytové družstvo a skrze vlastnictví družstevního podílu je odvozeno užívací právo k bytu.

detail článku

Prodej bytu s hypotékou a jak na to

3.3.2021

Dobrý den, pane doktore,
před lety jsem si pořídila na hypotéku byt, ale nyní se budu stěhovat k partnerovi a byt chci prodat. Hypotéka by byla doplacená za pět let. Chci se zeptat, jak lze provést prodej bytu zatíženého hypotékou? Jaký je postup? Co potřebuji za dokumenty?
Děkuji a zdravím, Marková

detail článku

Změna prohlášení vlastníka budovy

14.1.2021

Dobrý den,
bydlím v bytě v osobním vlastnictví, v domě je vytvořeno společenství vlastníků jednotek. Rád bych byt rozšířil o další místnost a jsem předběžně domluvený se sousedem, že od něj jednu místnost odkoupím a připojím ji ke svému bytu. Abych vše vyřešil, je prý potřeba změna prohlášení vlastníka budovy. Co má takový dokument obsahovat?
Děkuji, Petr D.

detail článku