Články

Advokátní kancelář Králík & Pavlík vám přináší vzory smluv a rady ze světa práva. Zajímá vás, jak sepsat nájemní smlouvu? Jak postupovat při rozvodu? Co je to rozhodčí doložka? To a ještě více se dozvíte v blogu, který přináší pravidelné články s právní tématikou. 

Srážka s chodcem – postup, právní rámec a náhrada škody

8.6.2024

Srážka s chodcem patří bohužel mezi časté dopravní incidenty. Z právního hlediska je důležité rozumět povinnostem, které vyplývají ze zákona, a zároveň znát možnosti, jak postupovat při řešení náhrady škody. Přinášíme vám postup, jak při srážce s chodcem postupovat a další doporučení, které vám pomohou nejen v řešení odškodného.

Advokátní pomoc při dopravních nehodách – od zranění po odškodnění

12.5.2024

Stát se účastníkem dopravní nehody může znamenat začátek složitého procesu, ve kterém je důležité mít po svém boku odbornou právní pomoc. Důsledky nehody mohou mít vážný dopad na váš život i život vašich nejbližších, proto je potřeba v těchto případech jednat rychle a využít svá práva na maximum. Jaké jsou trestněprávní aspekty dopravních nehod? Kdy vzniká nárok na odškodnění? A kdy skutečně hrozí vězení?

Odškodnění dopravní nehody a co je dobré vědět

9.4.2024

Setkáváme se u našich klientů s řadou podobných otázek, které se týkají odškodnění dopravní nehody. Rozhodli jsme se proto pro vás připravit stručný přehled toho, co vás nejčastěji zajímá.

Podílové spoluvlastnictví nemovitosti

11.3.2024

Podílové spoluvlastnictví nemovitosti, tedy právní koncept, který umožňuje více osobám sdílet vlastnictví jedné nemovitosti, přináší řadu výhod, ale na druhé straně i starostí. Jedná se u našich klientů o často probírané téma, proto jsme pro vás připravili velký přehled i s příklady, kde naleznete základní informace i často řešené problémy.

Rozvod bez zjišťování příčin rozvratu manželství neboli nesporný rozvod

15.2.2024

Dobrý den, pane doktore,

s manželkou máme od svatby 8 let a dvě děti. Víc než rok nám manželství nefunguje. Našel jsem si přítelkyni, u které už několik měsíců bydlím a s manželkou jsme se domluvili na rozvodu. Máme jinak dobré vztahy a v podstatě nevznikly ohledně majetku, dětí či okolo výživného nějaké „třecí plochy“ a jsme na všem domluveni. Je možné mít rozvod bez soudu? Popřípadě co pro to máme udělat?

Děkuji a zdravím, Kamil L.

4