Rozvody a péče o děti

Advokátní kancelář Králík & Pavlík vám přináší zajímavé poznatky a rady také z oblasti rodiny a rodinného práva. Dočtete se zde o vzniku manželství, o podání žádosti o rozvod, dozvíte se o vypořádání majetku a dalších situacích, kterými se v České republice potýká nejedna rodina.

Podnikám, rozvádím se a řeším dělení majetku

24.6.2020

Jste také v této situaci? Přinášíme vám jednoduchý přehled, jak se společné jmění manželů (SJM) rozděluje v případě rozvodu, kdy je jeden z manželů podnikatel a má vlastní společnost ( dále jen „firma“).

detail článku

Dohoda o vypořádání SJM

24.3.2020

Rozvod, to není jen rozdělení vztahu, ale také společného majetku. Pokud se chcete rozvést rychle a levně, je nezbytná společná domluva na formě péče o děti a rozdělení majetku. Následuje takzvaný nesporný rozvod, ke kterému se dokládá také dohoda o vypořádání SJM, tedy společného jmění manželů.

detail článku

Vnosy do SJM aneb vypořádání společného jmění manželů

6.10.2019

Od chvíle, kdy si snoubenci řeknou „ano“, vzniká společné jmění manželů, známé také pod zkratkou SJM. Manželé od tohoto okamžiku budují společný majetek. A jakmile zazní slovo „rozvod“, je zažitá představa, že se společně vybudovaný a získaný majetek rozdělí na polovinu. Výjimka však potvrzuje pravidlo - redukce a valorizace vnosů do SJM může ovlivnit rozsah majetku, který si manželé během vypořádání společného jmění rozdělí.

detail článku

Vypořádání majetku po rozvodu

25.4.2016

Bohužel ne všechna manželství končí pohádkově „...a žili šťastně na věky věků.“. Podle statistik rozvodovost stále stoupá v současné době se rozvádí téměř polovina uzavřených manželství. Pokud jste v podobné situaci a řešíte či plánujete rozvod, přinášíme vám přehlednou várku informací na téma dohoda a vypořádání majetku po rozvodu.

detail článku

Výpočet výživného

25.11.2015

V posledních letech přibývá nejen rozvodů, ale také rodičů, kteří řeší výši alimentů. Výše a výpočet výživného je proto často řešenou otázkou a než se do tohoto jednání pustíte, je dobré mít základní informace a představu o tom, co to vlastně výživné je a jaké s sebou nese povinnosti. Proto pro vás Advokátní kancelář Králík & Pavlík připravila jednoduchý přehled.

detail článku

Jak podat žádost o rozvod

28.4.2015

Tématice rozvodu jsme se věnovali i v nedávném článku Návrh na rozvod manželství - vzor, kde naleznete nejen vzorovou smlouvu, ale i důležité informace, co sepsání návrhu předchází, na co si dát pozor i jaké novinky přináší  občanský zákoník 2014. Dnes na toto téma navážeme a poradíme, jak podat žádost o rozvod a seznámíme vás s celým procesem.

detail článku
1