Rozvody a péče o děti

Advokátní kancelář Králík & Pavlík vám přináší zajímavé poznatky a rady také z oblasti rodiny a rodinného práva. Dočtete se zde o vzniku manželství, o podání žádosti o rozvod, dozvíte se o vypořádání majetku a dalších situacích, kterými se v České republice potýká nejedna rodina.

Vypořádání majetku po rozvodu

25.4.2016

Bohužel ne všechna manželství končí pohádkově „...a žili šťastně na věky věků.“. Podle statistik rozvodovost stále stoupá v současné době se rozvádí téměř polovina uzavřených manželství. Pokud jste v podobné situaci a řešíte či plánujete rozvod, přinášíme vám přehlednou várku informací na téma dohoda a vypořádání majetku po rozvodu.

detail článku

Výpočet výživného

25.11.2015

V posledních letech přibývá nejen rozvodů, ale také rodičů, kteří řeší výši alimentů. Výše a výpočet výživného je proto často řešenou otázkou a než se do tohoto jednání pustíte, je dobré mít základní informace a představu o tom, co to vlastně výživné je a jaké s sebou nese povinnosti. Proto pro vás Advokátní kancelář Králík & Pavlík připravila jednoduchý přehled.

detail článku

Jak podat žádost o rozvod

28.4.2015

Tématice rozvodu jsme se věnovali i v nedávném článku Návrh na rozvod manželství - vzor, kde naleznete nejen vzorovou smlouvu, ale i důležité informace, co sepsání návrhu předchází, na co si dát pozor i jaké novinky přináší  občanský zákoník 2014. Dnes na toto téma navážeme a poradíme, jak podat žádost o rozvod a seznámíme vás s celým procesem.

detail článku
1