Občan a právo

Neztraťte se v labyrintu paragrafů, využijte naši pomoc a vyřešte s námi to, co vás trápí. Není na co čekat - čím dříve nás kontaktujete, tím dříve se do vašeho případu pustíme. Věnujeme se nejen podnikatelům a firmám, ale i sporům a neshodám, které se mohou týkat každého z nás...

Zanedbání lékařské péče i pomoc lékařům

27.8.2021

Oblast lékařské péče je v souvislosti s vymáháním škody značně rozsáhlá a zasahuje do mnoha oblastí, jako je třeba dopravní nehoda, nemajetková újma či pracovní úraz. Jedná se o velmi citlivé téma, které se často rozroste do obrovských sporů. Než se do vymáhaní odškodného pustíte, zkonzultujte s námi zdarma vaši újmu.

detail článku

Majetková újma

14.8.2021

Kromě nemajetkové újmy na osobě či právech vám pomůžeme také s majetkovou újmou. Majetková újma je jakákoliv ztráta na majetku. Často přicházejí ztráty majetkové i nemajetkové ruku v ruce. Nový občanský zákoník má odlišné podmínky v případech porušení povinností vyplývající ze zákona, ze smlouvy, či z dobrých mravů.

detail článku

Převod družstevního podílu (bytu)

21.5.2021

Převod družstevního bytu je z právního pohledu označován jako převod družstevního podílu z prodávajícího na kupujícího. Právně však prodávající není vlastníkem bytu, tedy není zapsán jako vlastník v katastru nemovitostí, ale prodává družstevní podíl se kterým je spojeno právo nájmu konkrétního bytu. Vlastníkem bytu pak zůstává bytové družstvo a skrze vlastnictví družstevního podílu je odvozeno užívací právo k bytu.

detail článku

Prodej bytu s hypotékou a jak na to

3.3.2021

Dobrý den, pane doktore,
před lety jsem si pořídila na hypotéku byt, ale nyní se budu stěhovat k partnerovi a byt chci prodat. Hypotéka by byla doplacená za pět let. Chci se zeptat, jak lze provést prodej bytu zatíženého hypotékou? Jaký je postup? Co potřebuji za dokumenty?
Děkuji a zdravím, Marková

detail článku

Darování nemovitosti a co je dobré vědět

25.2.2020

Vlastníte byt, dům, chalupu, les či jinou nemovitost a uvažujete o jejím darování? V tom případě nepřehlédněte dnešní článek – připravili jsme pro vás přehled nejčastějších řešení, důležitých informací a situací, na které je potřeba dát si pozor.

detail článku

Odškodnění pozůstalých v případě smrti blízkého člověka

22.11.2019

Člověk na tak bolestnou situaci nechce ani pomyslet. Bohužel osud pro nás nemá připraveno jen to příjemné, proto se dnes podíváme na situaci, kdy pozůstalí řeší odškodnění za smrt blízkého člověka. V dnešním článku jsme pro vás připravili souhrn základních informací, a pokud hledáte pomocnou ruku, aby vás provedla světem práva a odškodnění, jsme tu pro vás.

detail článku

Zákaz zcizení a zatížení u daru nemovitosti

30.4.2019

Dobrý den,
žiji už sama a vzhledem k věku a zdraví bych chtěla vyřešit svůj majetek už nyní než potom v poslední vůli. Mám rodinný domek a chci ho darovat svým dvěma dětem. Potřebuju v něm ale takříkajíc „dožít“ a mám obavy, aby ho pak třeba časem neprodaly a já pak neměla kde bydlet a musela do domova důchodců. Lze to nějak zajistit?

detail článku

Co je pachtovní smlouva a její využití v praxi

13.9.2018

Pastviny, pole, rybníky - to jsou tři nejčastější příklady, u kterých se řeší pronájem pachtovní smlouvou. Zdá se vám pojem pacht zastaralý? V zákoně před několika desítkami let byl a v roce 2014 se po delší odmlce opět vrátil, aby upřesnil práva v oblasti pronajímání zemědělských pozemků a souvisejících nemovitostí. Pojďme se tedy podívat, co je to pachtovní smlouva a kdy se využívá.

detail článku

Přídatné spoluvlastnictví

13.5.2018

Přídatné spoluvlastnictví je upraveno v § 1223 a násl. občanského zákoníku. V občanském zákoníku je ustanovení novým občanským zákoníkem, starý občanský zákoník jej neznal. Slovy zákona je v přídatném spoluvlastnictví taková věc, která náleží společně několika vlastníkům samostatných věcí určených k takovému užívání, že spolu s touto věcí, která je společná, není dobře možné samostatné věci užívat. Pojďme se na tuto problematiku podívat podrobněji.

detail článku

Hypotéka - nezapomeňte na kvitanci a výmaz zástavy

25.6.2017

Splatili jste úvěr či hypotéku se zástavou? Víte, že vaše první kroky by měli vést k věřiteli pro kvitanci a poté na katastrální úřad? Aby se zrušilo zástavní právo na nemovitost, musíte o tom informovat katastrální úřad. Podívejte se, co vše je k tomu potřeba.

detail článku
12