Smlouvy a jejich vzory

Asi každý občas řešil nebo řeší smlouvy. Může to být například smlouva o provedení práce, když má člověk první brigádu. Pak první nájemní smlouva, pracovní smlouva, darovací smlouva, kupní smlouva a další a další. Co má daná smlouva obsahovat a na co si dát pozor? To se dozvíte v kategorii blogu Vzory smluv, kde se dočtete vše důležité a dané smlouvy si můžete i stáhnout.

Nezaplacený dluh? Využijte postoupení pohledávky

21.7.2018

Zadluženost v České republice stále stoupá, proto není divu, že problematiku s dluhy, exekucemi a neuhrazenými pohledávkami řeší stále více lidí. Dnešní článek je určený pro věřitele, kterým dlužník dluh nezaplatil a hledají cestu, jak se co nejdříve této starosti zbavit. Jednou z možností je postoupení pohledávky, díky které se rychle shledají s většinou svých peněz.

detail článku

Smluvní zastoupení a plná moc

12.3.2018

Potřebujete obstarat důležitou právní záležitost a nemůžete se jednání zúčastnit osobně? Váš problém pomůže vyřešit plná moc. O co jde, kdy využít smluvní zastoupení i vzor plné moci ke stažení – to vše jsme pro vás připravili jednoduše, přehledně a na jednom místě.

detail článku

Výpověď z pracovního poměru ze strany zaměstnance a její vzor

24.10.2017

Pracovní trh prošel v roce 2017 velkými změnami. Stoupla nabídka pracovních míst, na mnoha pracovištích se zvyšovali mzdy a nespokojení zaměstnanci se často rozhodli pro změnu zaměstnavatele.

detail článku

Smlouva o půjčení peněz

20.9.2017

Dávno platí, že co je psáno, to je dáno a že půjčit peníze na dobré slovo se nevyplácí. Rodina a přátelé by si však mezi sebou měli pomáhat, proto vám dnes přinášíme několik dobrých rad, aby vám budoucí půjčka peněz nepokazila dobré vztahy a přátelství. 

detail článku

Kupní smlouva na auto a vzor ke stažení

25.4.2017

Dobrý den,
budu bratrovi prodávat svoje starší auto. Smlouva nám přijde zbytečná, ale u převodu vozu je nezbytná. Co vše musí kupní smlouva na auto obsahovat, aby byla v pořádku?

detail článku

Reklamace zboží - co je dobré vědět a jak nenaletět

18.12.2016

Víte, na co máte v záruční době nárok? Kdy můžete reklamovat vady výrobku, žádat výměnu, opravu či vrácení peněz? A co můžete dělat, když jste v právu, ale prodávající vám nechce reklamaci uznat? Na koho se obrátit? To vše a další zajímavosti naleznete v dnešním článku.

detail článku

Výpověď nájemní smlouvy a její vzor

25.5.2016

Chcete ukončit nájem bytu, ať už ze strany nájemce či pronajímatele? Advokátní kancelář Králík & Pavlík vám přináší základní informace, které je dobré vědět, aby ukončení tohoto smluvního vztahu proběhlo hladce. V závěru článku také naleznete výpověď nájemní smlouvy a její vzor.

detail článku

Dohoda o ukončení pracovního poměru

26.1.2016

Málo kdy se stane, že by zaměstnance po škole nastoupil do prvního zaměstnání a v něm zůstal až do důchodového věku. Člověk za život změní několik pracovních míst, proto se naše advokátní kancelář rozhodla přiblížit problematiku dohody o ukončení pracovního poměru.

detail článku

Odstoupení od smlouvy a vzor

17.12.2015

Nedávno jsme řešili problematiku nevyhovujících vánočních dárků a zda je můžeme vrátit bez udání důvodu. Dnes na toto téma navážeme a poradíme vám, jak správně postupovat v odstoupení od smlouvy. Na konci článku si také můžete stáhnout vzor, který lze pro vrácení nevhodného dárku rovnou použít.

detail článku

Rámcová kupní smlouva a její vzor

21.10.2015

V obchodní vztazích je často řešena rámcová smlouva. O tom, co je rámcová smlouva, jsme vás již obecně informovali. Dnes na toto téma podíváme podrobněji a zaměříme se konkrétně na rámcovou kupní smlouvu a její vzor.

detail článku
12