Žádost o rozvod a vypořádání SJM

Žádost o rozvod, správně označována jako žaloba o rozvod, je právní forma ukončení manželství. Pokud se rozhodnete k tomuto velkému kroku, pomůžeme vám žádost podat a budeme vám nápomocni po celou dobu rozvodového řízení.

Svým klientům doporučujeme, aby se na rozvodu oboustranně dohodli a mohl být proveden nesporný rozvod, který je rychlejší (v rámci měsíců) a finančně, časově i stresově méně náročnější. Pokud se manželé nedomluví, bude rozvod označen za sporný a rozsudek se manželé mohou dozvědět i po několika letech soudních sporů.

žádost o rozvod
 

Společné jmění manželů

Rozvod spadá do rodinného práva, ale svým rozsahem zasahuje i do dalších práv manželů (majetkového práva, výchovy dětí a další). Společné jmění manželů (SJM) může upravit předmanželská smlouva, jinak je veškerý majetek, který manželé společně vybudovali, předmětem rozvodového řízení se zákonem stanovenými výjimkami (nespadá sem například majetek, který byl získán v dědictví či darem).

Podílové spoluvlastnictví

Zdědili jste dům a nevíte, jak ideálně majetek vypořádat? Vytvořili jste s pracovními partnery společnost a máte spory o jejím rozdělení? Tyto a další příklady spadají do podílového spoluvlastnictví, které je ve spoustě případů zdrojem sporů. Chcete ochránit sebe a své nejbližší před dohadováním? Navštivte nás, nechte vše sepsat „černé na bílé“ a ušetřete si tak spoustu starostí.

S rozvodem a vypořádání majetku se velmi často také řeší péče o dítě a výživnéKontaktujte nás, tyto nepříjemné rodinné situace řešíme komplexně a díky rozsáhlým zkušenostem vám poradíme i s nevšedními situacemi.

Máte otázky? Hledáte právní pomoc?
Napište nám, nebo zavolejte... Rádi Vám poradíme.
1