Žádost o rozvod a vypořádání manželů

Žádost o rozvod, správně označována jako žaloba o rozvod, je právní forma ukončení manželství. Pokud se rozhodnete k tomuto velkému kroku, pomůžeme vám žádost podat a budeme vám nápomocni po celou dobu rozvodového řízení.

Svým klientům doporučujeme, aby se na rozvodu oboustranně dohodli a mohl být proveden nesporný rozvod, který je rychlejší (v rámci měsíců) a finančně, časově i stresově méně náročnější. Pokud se manželé nedomluví, bude rozvod označen za sporný a rozsudek se manželé mohou dozvědět i po několika letech soudních sporů.

Společné jmění manželů

Rozvod spadá do rodinného práva, ale svým rozsahem zasahuje i do dalších práv manželů (majetkového práva, výchovy dětí a další). Společné jmění manželů (SJM) může upravit předmanželská smlouva, jinak je veškerý majetek, který manželé společně vybudovali, předmětem rozvodového řízení se zákonem stanovenými výjimkami (nespadá sem například majetek, který byl získán v dědictví či darem).

Rozdělení majetku po rozvodu

Při rozdělení majetku po rozvodu (neboli při vypořádání SJM) platí stejná rada jako u rozvodu samotného. Domluva manželů je vždy lepší, než soudní spory, které se mohou táhnout i několik let a poničit poslední dobré vztahy. Ať už bude vaše rozhodnutí jakékoliv, využijte naše právní služby, kdy vám o veškerém jednání připravíme zápis, díky kterému můžete předejít problémům v budoucnu.

 

S rozvodem a vypořádání majetku se velmi často také řeší péče o dítě a výživnéKontaktujte nás, tyto nepříjemné rodinné situace řešíme komplexně a díky rozsáhlým zkušenostem vám poradíme i s nevšedními situacemi.