Právo nemovitostí - vše od nájemní smlouvy až po převod nemovitostí

Zajišťujeme právní zázemí pro fyzické a právnické osoby v oblasti nemovitostí. Poradíme vám s  nájemní smlouvou i převodem nemovitostí. Pro bezpečný převod financí nabízíme i advokátní úschovu, která je využívána především při koupi nemovitostí. S námi získáte jistotu klidného bydlení či spokojeného podnikání.

Převod nemovitostí

Ať už nemovitost kupujete nebo ji chcete darovat například v rámci rodiny, vždy je tento krok spojen se smlouvou. Převod nemovitostí je nejčastěji spojen s kupní smlouvou a následnou advokátní úschovou financí nebo darovací smlouvou. Zajistíme kompletní přípravu smluv a postaráme se i o zápis do katastru. Díky odborným právním postupům tak předejte nedorozuměním, která by v budoucnu mohla být zdrojem sporů.

Podílové spoluvlastnictví

Zdědili jste dům a nevíte, jak ideálně majetek vypořádat? Vytvořili jste s pracovními partnery společnost a máte spory o jejím rozdělení? Tyto a další příklady spadají do podílového spoluvlastnictví, které je ve spoustě případů zdrojem sporů. Chcete ochránit sebe a své nejbližší před dohadováním? Navštivte nás, nechte vše sepsat „černé na bílé“ a ušetřete si tak spoustu starostí.

 

Nájemní smlouvy a služby pro realitní kanceláře

Máte nájemní smlouvu a nejste si jisti, jestli je v ní vše správně? Navštivte nás, zajistíme vám sepis a posouzení nejen smlouvy nájemní, ale i smlouvy zástavní, smlouvy o ubytování či budoucí smlouvy, dále vám poradíme v problematice předkupního práva nebo věcného břemene (služebností). Naše služby také využívají realitní kanceláře, kterým poskytujeme kompletní servis za zvýhodněné ceny.

Předkupní právo a nemovitosti

S nemovitostmi může být svázáno předkupní právo. Toto právo zajišťuje v případě prodeje nabídnout nejdříve nemovitost ke koupi oprávněné osobě. V praxi to znamená především ochranu majitelů, kdy například k vašemu domu náleží obecní pozemek a vy budete první, komu bude při prodeji nabídnut.